entatil.com'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Exclusive - Lüks Rovos Treni ile Güney Afrika & Safari Turu Türk Hava Yolları 7 Gece

Exclusive - Lüks Rovos Treni ile Güney Afrika & Safari Turu Türk Hava Yolları 7 Gece
konuk sayısını seçiniz
yetişkin12+
çocuk2-11
bebek0-2
Toplam tutar için sonraki sayfaya devam edebilirsiniz.
Tur Programı : 

1.Gün İSTANBUL

Siz değerli misafirlerimizin karmaşadan uzak, rehberiniz ile keyifli bir ortamda buluşmasını sağlamak adına her ayrıntıyı sizin yerinize düşünüyoruz. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu katında yer alan İGA Meeting Lounge Hizmet noktasında uçuştan 3 saat önce buluşuyoruz.

2.Gün İSTANBUL- CAPE TOWN  

Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından, Uçuş öncesi vaktinizi İGA Lounge’da, Türk ve Dünya mutfağının en lezzetli tatlarının sunulduğu zengin açık büfe menüsü, ücretsiz masaj hizmeti ve daha birçok seçeneği ile keyifli ve konforlu kılıyoruz.  Uçağa nasıl yetişeceğim diye düşünmeyin çünkü sizin için oluşturulmuş özel hızlı geçiş noktalarından hızlı ve konforlu bir şekilde geçiş yapıyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Cape Town uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor. Cape Town’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyoruz ve ‘’Mother City’’ Cape Town şehir turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda ilk durağımız olan 360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resmetme imkânı buluyoruz. (Hava koşullarına bağlı olarak) Afrika’nın en güneyinde bulunan Cape Town, özgürlük mücadelesine konu olmuş tarihi bir şehir olmasının yanı sıra, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir kenttir. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Harika okyanus manzaraları için Sea Point ve Camps Bay’de vereceğimiz yürüyüş molasının ardından, otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Dinlenme ve yerleşme molasının ardından, rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşuyor ve yerel restaurantta alacağımız Güney Afrika’ya Hoşgeldiniz Akşam Yemeği için hareket ediyoruz. Güney Afrika mutfağının muhteşem lezzetlerini tadacak ve okyanus manzarası karşısında keyifli bir akşam geçireceğiz. Sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün CAPE TOWN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Ümit Burnu & Hout Bay Gezisi turumuz için hareket. Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacağız. (Hava koşullarına bağlı olarak) Tekne ile açılarak Boulders Plajındaki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Foklarla birlikte yürüme imkânı bulacağımız bu gezimizde, bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve füniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki en zengin flora alanlarından biri olan Cape Floral bölgesinin bir parçası olan Ümit Burnu gezimizde, 250 kuş türünün yanı sıra Afrika geyiği, Cape zebrası, çeşitli sürüngenler, Babun kabileleri, ve sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün CAPE TOWN  

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoek turumuz için hareket. Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Güney Afrika'nın şarap endüstrisinin kalbi olan kasaba, Stellenbosch Şarap Menşei bölgesi 106 mahzen içerir. Kasabanın kalbi meşe kaplı Dorp Caddesi'nin ortasında yer alır.  Daha sonra, saygın eski binalarıyla, modern öğrenci yaşamının tarihi ve mimari mirasla iç içe geçtiği Stellenbosch üniversitesini görüyoruz. Şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alışveriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Spier Çiftliği; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız 17. yy'da Fransızlar tarafından kurulmuş Güney Afrika'nın Gıda ve Şarap Başkenti olarak görülen, Franschhoek Kasabası. Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup, günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biri olmuştur. Fransız Huguenotlar tarafından üç yüz yıldan fazla bir süre önce yerleşilmiş olan Franschhoek Vadisi, dağ yamaçlarını kaplayan muhteşem üzüm bağları ile dünyanın gerçekten harika şaraplarından bazılarını üretmekte olup burada yerel şarap mülkünde şarap tadımı yapıyoruz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün CAPE TOWN  - ROVOS TREN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Cape Town tren istasyonuna transfer. Hayatınızın en keyifli deneyimini yaşayacağınız ve üç gün boyunca kalacağımız ve Güney Afrika’nın muhteşem manzaralarıyla yolda olacağımız Rovos tren turumuz için biniş işlemlerini tamamlıyoruz. Cape Town tren istasyonundan ayrılan trenimiz, Western Cape'in şarap alanlarından Worcester'a doğru ilerlerken, salonda ve gözlem arabalarında yapılan çay servisinin tadını çıkaracağız. Akşam yemeği, tren kayalığın ± 750 m yukarısına tırmanırken yemekli vagonlarda servis edilecektir. Gece yarısı civarında tren, geçişteki dört tünelden ilkine varıyor. Son tünel 13,5 km uzunluğundadır, bu nedenle trenin içinden geçerken konukların dikkatli olması gerekir. Tren yolculuğu sırasınca, kendinizi bir roman karakteri gibi hissedeceksiniz. Konaklama sizler için rezerve edilmiş lüks Pullman Suite kompartımanlarda.

6. Gün ROVOS TREN

Rovos trenimizin restaurant vagonunda alacağımız kahvaltının ardından, yolculuğumuz devam ediyor. Tren yolculuğumuz sırasında, yol üzerinde durup görme şansı yakalayacağımız yerler arasında ilki, Güney Afrika'nın Batı Cape eyaletindeki bir yerleşim yeri Matjiesfontein olacaktır. Platformdaki müze ve Lord Milner Hotel'in sağındaki tarihi arabalar ve tren vagonları koleksiyonu ilgi çekicidir. Tren, bir zamanlar muazzam bir iç deniz olan, geniş bir yarı çöl bölgesi Karoo'dan geçiyor. Milyonlarca yıl boyunca, volkanik madde, jeologların Karoo sistemi dediği şeyi oluşturmak için deniz tabanına alüvyon olarak yerleşmiş ve birikmiştir. Turumuz sonrasında, öğle yemeğimizi trenimizin restaurant vagonunda alacağız. Salonda ve gözlem arabalarında yapılan çay servisinin tadını çıkarırken muhteşem manzaralarla tren yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz trenin restaurant vagonunda alınacak olup, Konaklama sizler için rezerve edilmiş lüks Pullman Suite kompartımanlarda.

7. Gün ROVOS TREN

Rovos trenimizin restaurant vagonunda alacağımız kahvaltının ardından, Kimberley, Diamond Mine Müzesi ve Büyük Çukur turu için trenden iniyoruz. Northern Cape'in başkenti Kimberley, 1871'de kurulmasına yol açan elmasların keşfi ile tanınmaktadır. Zamanında sahip olduğu bu ekonomik gücü sebebiyle, Güney Afrika'daki ilk Borsası bu şehirde kurulmuştur. Şehrin cazibe merkezlerinden biri, elmas arama amacıyla açılmış beş büyük çukurdan biri olan Büyük Çukur’dur. Turumuz sonrasında, trene geri dönüyoruz. Tren kuzeydoğuya Klerksdorp'a ve Highveld'in geniş çayırlık ovalarına doğru giderken servis edilecek olan öğle yemeğimizin tadını çıkarıyoruz. Salonda ve gözlem arabalarında yapılan çay servisinin tadını çıkarırken muhteşem manzaralarla tren yolculuğumuza devam ediyoruz Akşam yemeğimiz trenin restaurant vagonunda alınacak olup, Konaklama sizler için rezerve edilmiş lüks Pullman Suite kompartımanlarda.

8. Gün ROVOS TREN – MABULA GAME LODGE SAFARİ

Rovos trenimizin restaurant vagonunda alacağımız kahvaltının ardından, Pretoria'daki Rovos Tren İstasyonu'nda tren yolculuğumuzun sonuna geliyoruz. Trenden iniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizleri bekleyen özel araçlarımızla, Mabula Game Reserve doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzu takiben Mabula Game Lodge’da bizim için özel olarak ayrılmış Lüks Lodge’larımıza yerleşiyoruz.  Öğle yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmek üzere serbest zamanlar. Öğleden sonra “Gün Batımı Safarisi” için hazırlanıyoruz. Güney Afrika’nın olmazsa olmazı safarimizde ‘’Big Five’’ hayvanlarını görmek için safari turumuz başlıyor. Mabula Private Game Reserve'deki çeşitli habitatlar, Big Five, Sırtlan ve Çakal gibi diğer yırtıcılar ve Red Hartebeest'ten Eland'a, Gemsbok'tan Blesbok'a kadar çeşitli antiloplar dahil olmak üzere şaşırtıcı büyük memelileri görmeniz için idealidir. Mabula Game Lodge'daki safariniz sırasında yolunuzdan geçen Çita, Arsız Bal Porsuğu ve yaban domuzu kreşlerinden bahsetmiyoruz bile! İmpala, Zebra, Zürafa, Eland ve Devekuşları'nın uçsuz bucaksız açık çayır ovalarında birlikte otladığını, etli yapraklara ulaşmak için kalın çalıların arasından geçen fil sürüsü ve suyun altında çıkıntılı burun delikleri dışında her şeyi saklayan utangaç bir su aygırı çiftini gördüğünüzde kendinizi bu doğal tabiatın içerisinde harika hissedeceksiniz. Safari turumuz sonrası, lodgelarımıza geri dönüyor ve Akşam yemeğimizi Boma restaurantta Nefis Güney Afrika mutfağının tadını çıkarırken geleneksel Tswana dansının ve göz kamaştırıcı yıldızlı gökyüzünün keyfini çıkaracağız. Konaklama lüks lodgelarımızda.

9. Gün MABULA GAME LODGE SAFARİ–LESEDİ AFRİKA KÖYÜ–ASLAN PARKI-JOHANNESBURG

Mabula Game Lodge’da alacağımız kahvaltı öncesi, erken saatlerde çay, kahve ve atıştırmalıklardan sonra Rangerlar eşliğinde yapacağımız “Gün Doğumu Safarisi” için hazırlanıyoruz. Güney Afrika’nın olmazsa olmazı safarimizde ‘’Big Five’’ hayvanlarını görmek için safari turumuz başlıyor. Mabula Private Game Reserve'deki çeşitli habitatlar, Big Five, Sırtlan ve Çakal gibi diğer yırtıcılar ve Red Hartebeest'ten Eland'a, Gemsbok'tan Blesbok'a kadar çeşitli antiloplar dahil olmak üzere şaşırtıcı büyük memelileri görmeniz için idealidir. Mabula Game Lodge'daki safariniz sırasında yolunuzdan geçen Çita, Arsız Bal Porsuğu ve yaban domuzu kreşlerinden bahsetmiyoruz bile! İmpala, Zebra, Zürafa, Eland ve Devekuşları'nın uçsuz bucaksız açık çayır ovalarında birlikte otladığını, etli yapraklara ulaşmak için kalın çalıların arasından geçen fil sürüsü ve suyun altında çıkıntılı burun delikleri dışında her şeyi saklayan utangaç bir su aygırı çiftini gördüğünüzde kendinizi bu doğal tabiatın içerisinde harika hissedeceksiniz. Safari turumuz sonrası, lodgelarımıza geri dönüyoruz. Alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve Johannesburg’a transfer. Yol üzerinde Lesedi Afrika Köyünü ziyaret edeceğiz. Birkaç farklı çiftlikten oluşan bu köyde serinletici bir Hoş Geldiniz içeceği ile canlı ve geleneksel bir karşılama yaşayacağız. Daha sonra Ndebele Köyü'ne ve duvar resimlerinin duvarları ve avluyu süslediği el sanatları pazarına göz atacağız. Ardından Güney Afrika’nın tarihi ve kökeni hakkında çok görselli bir tiyatrosunu izleme şansı yakalayacağız. Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında turumuzun sonraki durağı Aslan Parkı olacaktır. Aslanlardan vahşi köpeklere, çıtalardan, zürafalara, vahşi hayvanları yakından görme, bebek aslanları sevme ve zürafaları besleme imkânı bulacağımız bu muhteşem park, Güney Afrika maceramızın en keyifli duraklarından biri olacak. Tur sonrası Johannesburg’a hareket ediyoruz ve varışımıza istinaden, şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzda, Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün İSTANBUL

İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Uçuş Bilgileri 

TK44  IST 02:25 - CPT 12.00

TK43  JNB 19:50 - IST 06.00+1KONAKLAMA BİLGİLERİ:

Cape Town 5* otellerde 3 gece

Lüks Rovos Tren’de Pullman Suite'de 3 gece

Mabula Game Lodge, Lüks Lodge'larda 1 gece konaklama

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • İstanbul – Cape Town (CPT)  – Johannesburg (JNB) – İstanbul parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

 • Cape Town - Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Havalimanı vergileri

 • İstanbul Havalimanı IGA Valet Araç Hizmeti (Dünyanın tek çatı altındaki en büyük katlı otoparkı, son teknolojiye sahip altyapısı ve üstün hizmet kalitesi ile siz seyahatteyken aracınız IGA Valet’e emanet. Dünyanın neresinde olursanız olun dilediğiniz an aracınızın teknik servis ihtiyaçlarından yıkanmasına kadar ek hizmetleri de IGA Valet hizmeti ile kolayca gerçekleştirin.)

 • İstanbul Havalimanı IGA Lounge

 • İstanbul Havalimanı Fast Track

 • Özel araçlarımızla Havalimanı - Otel- havalimanı ve Otel-Cape Town tren istasyonu transferleri

 • Cape Town (3) oda kahvaltı konaklama & Lüks Rovos Tren’de Pullman Suite (3) Tam Pansiyon konaklama & Mabula Game Lodge Safari (1) Tam Pansiyon konaklama

 • Cape Town ve Johannesburg’da panoramik şehir turları

 • Güney Afrika Hoşgeldiniz Akşam yemeği

 • Masa Dağı Turu

 • Öğle Yemekli Ümit Burnu & Hout Bay Turu

 • Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoek Turu

 • Öğle Yemekli Lesedi Afrika Köyü Turu

 • Aslan Parkı Turu

 • Matjiesfontein Turu

 • Kimberley, Diamond Mine Müzesi ve Büyük Çukur Turu

 • Geleneksel Afrika Danslarıyla Boma Restaurant Gala Akşam Yemeği

 • 2 Safari Turu

 • 4 Akşam yemeği + 5 Öğle Yemeği

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • Otel vergileri

 • Şehir vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Zorunlu Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )

 • Ekstra bagaj hakkı

 • İç hat bağlantı bileti

 • Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

 

İptal ve Değişiklik Bilgilendirmesi

Tüketici, fesih talebini Entatil’e yazılı ve/veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek suretiyle tek taraflı olarak sözleşme’yi fesh edebilir.

Paket turun başlangıç günü sayılmadan, en az 30 ( otuz ) gün önce yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve/veya benzeri yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhcangi bir kesinti yapılmaksızın Tüketici'nin ödemiş olduğu bedel fesih bildiriminin Paket Tur Düzenleyicisi veya Paket Tur Aracısına ulaşmasından itibaren 14 (on dört) gün içinde Tüketiciye iade edilir.

Tüketici'nin, gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya tüketici veya birinci derecede akrabaları için; tüketicinin paket tur sözleşmesinin hükümlerinden herhangi birinin yerine getirilmesine engel olacak derecedeki 10 (on) günden uzun süre hastanede kalınmasına neden olan ve hastane raporları ile belgelenen ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri nedenleri ile paket turun başlamasına 30 (otuz) günden daha az bir süre kala, yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç vb. yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın Tüketici'nin ödemiş olduğu bedel fesih bildiriminin Paket Tur Düzenleyicisi veya Paket Tur Aracısına ulaşmasından itibaren 14 (on dört) gün içinde Tüketiciye iade edilir.

Güney Afrika Cumhuriyeti: 

Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu hamili vatandaşlarımız 30 güne kadar vizeden muaftır.

Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımız 30 güne kadar süreli vizelerini sınır kapılarından kaşe tatbiki şeklinde ve harçsız olarak alabilmektedir.

Bknz : https://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa

Genel Şartlar ve Açıklamalar: 

- Genel Şartlar ve Açıklamalar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

- Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

- Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.

- Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaportta geçen isim, soyisim, pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

- Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

- Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

- Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

- Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Entatil sorumlu tutulamaz.

- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

- Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Entatil’in sorumluluğunda değildir.

- Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

- Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

-  Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir. Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

- 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

- Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

- Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

- Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

- Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

- Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

- Entatil, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Entatil sorumlu tutulamaz.

- Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Entatil bu durumlardan sorumlu tutulamaz

- Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

-  Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

- Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)

-  Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez.

-  Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

-  Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

- Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

-  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

-  Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

-  Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

- Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

- Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

-  Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Entatil’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

-  T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.

-  Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Entatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

-  Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden en az 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Entatil’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

- Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Önemli bilgilendirme :

- Entatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Entatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Entatil sorumlu değildir.

- Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Entatil’in sorumluluğu bulunmamaktadır.WoxxFLYEXPM-13P

 

tur detayları
Tur Programı : 

1.Gün İSTANBUL

Siz değerli misafirlerimizin karmaşadan uzak, rehberiniz ile keyifli bir ortamda buluşmasını sağlamak adına her ayrıntıyı sizin yerinize düşünüyoruz. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu katında yer alan İGA Meeting Lounge Hizmet noktasında uçuştan 3 saat önce buluşuyoruz.

2.Gün İSTANBUL- CAPE TOWN  

Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından, Uçuş öncesi vaktinizi İGA Lounge’da, Türk ve Dünya mutfağının en lezzetli tatlarının sunulduğu zengin açık büfe menüsü, ücretsiz masaj hizmeti ve daha birçok seçeneği ile keyifli ve konforlu kılıyoruz.  Uçağa nasıl yetişeceğim diye düşünmeyin çünkü sizin için oluşturulmuş özel hızlı geçiş noktalarından hızlı ve konforlu bir şekilde geçiş yapıyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Cape Town uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor. Cape Town’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyoruz ve ‘’Mother City’’ Cape Town şehir turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda ilk durağımız olan 360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resmetme imkânı buluyoruz. (Hava koşullarına bağlı olarak) Afrika’nın en güneyinde bulunan Cape Town, özgürlük mücadelesine konu olmuş tarihi bir şehir olmasının yanı sıra, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir kenttir. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Harika okyanus manzaraları için Sea Point ve Camps Bay’de vereceğimiz yürüyüş molasının ardından, otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Dinlenme ve yerleşme molasının ardından, rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşuyor ve yerel restaurantta alacağımız Güney Afrika’ya Hoşgeldiniz Akşam Yemeği için hareket ediyoruz. Güney Afrika mutfağının muhteşem lezzetlerini tadacak ve okyanus manzarası karşısında keyifli bir akşam geçireceğiz. Sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün CAPE TOWN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Ümit Burnu & Hout Bay Gezisi turumuz için hareket. Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacağız. (Hava koşullarına bağlı olarak) Tekne ile açılarak Boulders Plajındaki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Foklarla birlikte yürüme imkânı bulacağımız bu gezimizde, bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve füniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki en zengin flora alanlarından biri olan Cape Floral bölgesinin bir parçası olan Ümit Burnu gezimizde, 250 kuş türünün yanı sıra Afrika geyiği, Cape zebrası, çeşitli sürüngenler, Babun kabileleri, ve sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün CAPE TOWN  

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoek turumuz için hareket. Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Güney Afrika'nın şarap endüstrisinin kalbi olan kasaba, Stellenbosch Şarap Menşei bölgesi 106 mahzen içerir. Kasabanın kalbi meşe kaplı Dorp Caddesi'nin ortasında yer alır.  Daha sonra, saygın eski binalarıyla, modern öğrenci yaşamının tarihi ve mimari mirasla iç içe geçtiği Stellenbosch üniversitesini görüyoruz. Şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alışveriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Spier Çiftliği; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız 17. yy'da Fransızlar tarafından kurulmuş Güney Afrika'nın Gıda ve Şarap Başkenti olarak görülen, Franschhoek Kasabası. Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup, günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biri olmuştur. Fransız Huguenotlar tarafından üç yüz yıldan fazla bir süre önce yerleşilmiş olan Franschhoek Vadisi, dağ yamaçlarını kaplayan muhteşem üzüm bağları ile dünyanın gerçekten harika şaraplarından bazılarını üretmekte olup burada yerel şarap mülkünde şarap tadımı yapıyoruz. Turumuzun ardından Cape Town’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün CAPE TOWN  - ROVOS TREN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Cape Town tren istasyonuna transfer. Hayatınızın en keyifli deneyimini yaşayacağınız ve üç gün boyunca kalacağımız ve Güney Afrika’nın muhteşem manzaralarıyla yolda olacağımız Rovos tren turumuz için biniş işlemlerini tamamlıyoruz. Cape Town tren istasyonundan ayrılan trenimiz, Western Cape'in şarap alanlarından Worcester'a doğru ilerlerken, salonda ve gözlem arabalarında yapılan çay servisinin tadını çıkaracağız. Akşam yemeği, tren kayalığın ± 750 m yukarısına tırmanırken yemekli vagonlarda servis edilecektir. Gece yarısı civarında tren, geçişteki dört tünelden ilkine varıyor. Son tünel 13,5 km uzunluğundadır, bu nedenle trenin içinden geçerken konukların dikkatli olması gerekir. Tren yolculuğu sırasınca, kendinizi bir roman karakteri gibi hissedeceksiniz. Konaklama sizler için rezerve edilmiş lüks Pullman Suite kompartımanlarda.

6. Gün ROVOS TREN

Rovos trenimizin restaurant vagonunda alacağımız kahvaltının ardından, yolculuğumuz devam ediyor. Tren yolculuğumuz sırasında, yol üzerinde durup görme şansı yakalayacağımız yerler arasında ilki, Güney Afrika'nın Batı Cape eyaletindeki bir yerleşim yeri Matjiesfontein olacaktır. Platformdaki müze ve Lord Milner Hotel'in sağındaki tarihi arabalar ve tren vagonları koleksiyonu ilgi çekicidir. Tren, bir zamanlar muazzam bir iç deniz olan, geniş bir yarı çöl bölgesi Karoo'dan geçiyor. Milyonlarca yıl boyunca, volkanik madde, jeologların Karoo sistemi dediği şeyi oluşturmak için deniz tabanına alüvyon olarak yerleşmiş ve birikmiştir. Turumuz sonrasında, öğle yemeğimizi trenimizin restaurant vagonunda alacağız. Salonda ve gözlem arabalarında yapılan çay servisinin tadını çıkarırken muhteşem manzaralarla tren yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz trenin restaurant vagonunda alınacak olup, Konaklama sizler için rezerve edilmiş lüks Pullman Suite kompartımanlarda.

7. Gün ROVOS TREN

Rovos trenimizin restaurant vagonunda alacağımız kahvaltının ardından, Kimberley, Diamond Mine Müzesi ve Büyük Çukur turu için trenden iniyoruz. Northern Cape'in başkenti Kimberley, 1871'de kurulmasına yol açan elmasların keşfi ile tanınmaktadır. Zamanında sahip olduğu bu ekonomik gücü sebebiyle, Güney Afrika'daki ilk Borsası bu şehirde kurulmuştur. Şehrin cazibe merkezlerinden biri, elmas arama amacıyla açılmış beş büyük çukurdan biri olan Büyük Çukur’dur. Turumuz sonrasında, trene geri dönüyoruz. Tren kuzeydoğuya Klerksdorp'a ve Highveld'in geniş çayırlık ovalarına doğru giderken servis edilecek olan öğle yemeğimizin tadını çıkarıyoruz. Salonda ve gözlem arabalarında yapılan çay servisinin tadını çıkarırken muhteşem manzaralarla tren yolculuğumuza devam ediyoruz Akşam yemeğimiz trenin restaurant vagonunda alınacak olup, Konaklama sizler için rezerve edilmiş lüks Pullman Suite kompartımanlarda.

8. Gün ROVOS TREN – MABULA GAME LODGE SAFARİ

Rovos trenimizin restaurant vagonunda alacağımız kahvaltının ardından, Pretoria'daki Rovos Tren İstasyonu'nda tren yolculuğumuzun sonuna geliyoruz. Trenden iniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizleri bekleyen özel araçlarımızla, Mabula Game Reserve doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzu takiben Mabula Game Lodge’da bizim için özel olarak ayrılmış Lüks Lodge’larımıza yerleşiyoruz.  Öğle yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmek üzere serbest zamanlar. Öğleden sonra “Gün Batımı Safarisi” için hazırlanıyoruz. Güney Afrika’nın olmazsa olmazı safarimizde ‘’Big Five’’ hayvanlarını görmek için safari turumuz başlıyor. Mabula Private Game Reserve'deki çeşitli habitatlar, Big Five, Sırtlan ve Çakal gibi diğer yırtıcılar ve Red Hartebeest'ten Eland'a, Gemsbok'tan Blesbok'a kadar çeşitli antiloplar dahil olmak üzere şaşırtıcı büyük memelileri görmeniz için idealidir. Mabula Game Lodge'daki safariniz sırasında yolunuzdan geçen Çita, Arsız Bal Porsuğu ve yaban domuzu kreşlerinden bahsetmiyoruz bile! İmpala, Zebra, Zürafa, Eland ve Devekuşları'nın uçsuz bucaksız açık çayır ovalarında birlikte otladığını, etli yapraklara ulaşmak için kalın çalıların arasından geçen fil sürüsü ve suyun altında çıkıntılı burun delikleri dışında her şeyi saklayan utangaç bir su aygırı çiftini gördüğünüzde kendinizi bu doğal tabiatın içerisinde harika hissedeceksiniz. Safari turumuz sonrası, lodgelarımıza geri dönüyor ve Akşam yemeğimizi Boma restaurantta Nefis Güney Afrika mutfağının tadını çıkarırken geleneksel Tswana dansının ve göz kamaştırıcı yıldızlı gökyüzünün keyfini çıkaracağız. Konaklama lüks lodgelarımızda.

9. Gün MABULA GAME LODGE SAFARİ–LESEDİ AFRİKA KÖYÜ–ASLAN PARKI-JOHANNESBURG

Mabula Game Lodge’da alacağımız kahvaltı öncesi, erken saatlerde çay, kahve ve atıştırmalıklardan sonra Rangerlar eşliğinde yapacağımız “Gün Doğumu Safarisi” için hazırlanıyoruz. Güney Afrika’nın olmazsa olmazı safarimizde ‘’Big Five’’ hayvanlarını görmek için safari turumuz başlıyor. Mabula Private Game Reserve'deki çeşitli habitatlar, Big Five, Sırtlan ve Çakal gibi diğer yırtıcılar ve Red Hartebeest'ten Eland'a, Gemsbok'tan Blesbok'a kadar çeşitli antiloplar dahil olmak üzere şaşırtıcı büyük memelileri görmeniz için idealidir. Mabula Game Lodge'daki safariniz sırasında yolunuzdan geçen Çita, Arsız Bal Porsuğu ve yaban domuzu kreşlerinden bahsetmiyoruz bile! İmpala, Zebra, Zürafa, Eland ve Devekuşları'nın uçsuz bucaksız açık çayır ovalarında birlikte otladığını, etli yapraklara ulaşmak için kalın çalıların arasından geçen fil sürüsü ve suyun altında çıkıntılı burun delikleri dışında her şeyi saklayan utangaç bir su aygırı çiftini gördüğünüzde kendinizi bu doğal tabiatın içerisinde harika hissedeceksiniz. Safari turumuz sonrası, lodgelarımıza geri dönüyoruz. Alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve Johannesburg’a transfer. Yol üzerinde Lesedi Afrika Köyünü ziyaret edeceğiz. Birkaç farklı çiftlikten oluşan bu köyde serinletici bir Hoş Geldiniz içeceği ile canlı ve geleneksel bir karşılama yaşayacağız. Daha sonra Ndebele Köyü'ne ve duvar resimlerinin duvarları ve avluyu süslediği el sanatları pazarına göz atacağız. Ardından Güney Afrika’nın tarihi ve kökeni hakkında çok görselli bir tiyatrosunu izleme şansı yakalayacağız. Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında turumuzun sonraki durağı Aslan Parkı olacaktır. Aslanlardan vahşi köpeklere, çıtalardan, zürafalara, vahşi hayvanları yakından görme, bebek aslanları sevme ve zürafaları besleme imkânı bulacağımız bu muhteşem park, Güney Afrika maceramızın en keyifli duraklarından biri olacak. Tur sonrası Johannesburg’a hareket ediyoruz ve varışımıza istinaden, şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzda, Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün İSTANBUL

İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Bilgilendirme

Uçuş Bilgileri 

TK44  IST 02:25 - CPT 12.00

TK43  JNB 19:50 - IST 06.00+1otel bilgisi

KONAKLAMA BİLGİLERİ:

Cape Town 5* otellerde 3 gece

Lüks Rovos Tren’de Pullman Suite'de 3 gece

Mabula Game Lodge, Lüks Lodge'larda 1 gece konaklama

hizmet bilgisi

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • İstanbul – Cape Town (CPT)  – Johannesburg (JNB) – İstanbul parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

 • Cape Town - Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Havalimanı vergileri

 • İstanbul Havalimanı IGA Valet Araç Hizmeti (Dünyanın tek çatı altındaki en büyük katlı otoparkı, son teknolojiye sahip altyapısı ve üstün hizmet kalitesi ile siz seyahatteyken aracınız IGA Valet’e emanet. Dünyanın neresinde olursanız olun dilediğiniz an aracınızın teknik servis ihtiyaçlarından yıkanmasına kadar ek hizmetleri de IGA Valet hizmeti ile kolayca gerçekleştirin.)

 • İstanbul Havalimanı IGA Lounge

 • İstanbul Havalimanı Fast Track

 • Özel araçlarımızla Havalimanı - Otel- havalimanı ve Otel-Cape Town tren istasyonu transferleri

 • Cape Town (3) oda kahvaltı konaklama & Lüks Rovos Tren’de Pullman Suite (3) Tam Pansiyon konaklama & Mabula Game Lodge Safari (1) Tam Pansiyon konaklama

 • Cape Town ve Johannesburg’da panoramik şehir turları

 • Güney Afrika Hoşgeldiniz Akşam yemeği

 • Masa Dağı Turu

 • Öğle Yemekli Ümit Burnu & Hout Bay Turu

 • Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoek Turu

 • Öğle Yemekli Lesedi Afrika Köyü Turu

 • Aslan Parkı Turu

 • Matjiesfontein Turu

 • Kimberley, Diamond Mine Müzesi ve Büyük Çukur Turu

 • Geleneksel Afrika Danslarıyla Boma Restaurant Gala Akşam Yemeği

 • 2 Safari Turu

 • 4 Akşam yemeği + 5 Öğle Yemeği

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • Otel vergileri

 • Şehir vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Zorunlu Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )

 • Ekstra bagaj hakkı

 • İç hat bağlantı bileti

 • Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

 

iptal ve iade şartları

İptal ve Değişiklik Bilgilendirmesi

Tüketici, fesih talebini Entatil’e yazılı ve/veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek suretiyle tek taraflı olarak sözleşme’yi fesh edebilir.

Paket turun başlangıç günü sayılmadan, en az 30 ( otuz ) gün önce yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve/veya benzeri yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhcangi bir kesinti yapılmaksızın Tüketici'nin ödemiş olduğu bedel fesih bildiriminin Paket Tur Düzenleyicisi veya Paket Tur Aracısına ulaşmasından itibaren 14 (on dört) gün içinde Tüketiciye iade edilir.

Tüketici'nin, gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya tüketici veya birinci derecede akrabaları için; tüketicinin paket tur sözleşmesinin hükümlerinden herhangi birinin yerine getirilmesine engel olacak derecedeki 10 (on) günden uzun süre hastanede kalınmasına neden olan ve hastane raporları ile belgelenen ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri nedenleri ile paket turun başlamasına 30 (otuz) günden daha az bir süre kala, yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç vb. yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın Tüketici'nin ödemiş olduğu bedel fesih bildiriminin Paket Tur Düzenleyicisi veya Paket Tur Aracısına ulaşmasından itibaren 14 (on dört) gün içinde Tüketiciye iade edilir.

vize bilgisi

Güney Afrika Cumhuriyeti: 

Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu hamili vatandaşlarımız 30 güne kadar vizeden muaftır.

Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımız 30 güne kadar süreli vizelerini sınır kapılarından kaşe tatbiki şeklinde ve harçsız olarak alabilmektedir.

Bknz : https://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa

önemli bilgiler

Genel Şartlar ve Açıklamalar: 

- Genel Şartlar ve Açıklamalar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

- Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

- Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.

- Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaportta geçen isim, soyisim, pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

- Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

- Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

- Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

- Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Entatil sorumlu tutulamaz.

- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

- Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Entatil’in sorumluluğunda değildir.

- Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

- Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

-  Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir. Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

- 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

- Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

- Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

- Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

- Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

- Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

- Entatil, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Entatil sorumlu tutulamaz.

- Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Entatil bu durumlardan sorumlu tutulamaz

- Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

-  Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

- Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)

-  Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez.

-  Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

-  Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

- Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

-  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

-  Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

-  Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

- Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

- Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

-  Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Entatil’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

-  T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.

-  Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Entatil sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

-  Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden en az 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Entatil’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

- Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Önemli bilgilendirme :

- Entatil, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Entatil, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Entatil sorumlu değildir.

- Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Entatil’in sorumluluğu bulunmamaktadır.WoxxFLYEXPM-13P